Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz kilo verme ve bölgesel incelmede en etkili yöntemlerden biridir. Düşük sıcaklıktaki vakum özelliği ile yağ hücrelerinin dondurularak yok edilmesini sağlayan bir yöntemdir. Kavitasyon ve radyofrekans özelliklerini bünyesinde toplaması ile etkili sonuçlar elde edilmesini sağlar. FDA onaylı bu cerrahi olmayan yöntem, uygulanan bölgelerde yağ kitlesinde % 20’ye kadar bir azalma sağlar. Uygulama, cildin altında bulunan yağ hücrelerini üstteki deriye zarar vermeden -10 dereceye kadar soğutur. Yağ hücreleri kristalize edilir ve ardından parçalanarak vücuttan atılır. Metabolize olan ve parçalanan yağ hücreleri yavaş yavaş vücuttan atılırlar. Bu süre 1 hafta sonra başlar, 2-3 aya kadar devam edebilir.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

Karın, kol, bacak, kalça, basen ve sırt kısmında sütyen çizgisi bölgelerine uygulanabilir.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanmaz?

Ağır karaciğer ve böbrek hastalığı, göbek fıtığı, soğuk ürtikeri hastalığı, kanser ve AIDS hastalığı, kontrolsüz şeker hastalığı, kan protein düşüklüğü hastalığı, sedef gibi cilt hastalıkları, kalp damar hastalığı bulunan kişiler, soğuk lipoliz işlemi için uygun aday değillerdir. Bunun yanı sıra hamilelik ve emzirme dönemleri ayrıca hastanın kalp pili bulunması da soğuk lipoliz için engel teşkil etmektedir.

Soğuk Lipoliz Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Günde en az 3 litre su tüketilmelidir. İşlem sonrası yağlı, tuzlu, hamur işi ve asitli içeceklerden maksimum sonuç alınmak isteniyorsa uzak durulmalıdır. Yürüyüş ve evde egzersiz yapılarak yağ atımı desteklenmelidir. Dengeli bir diyet programıyla incelme maksimum düzeyde olmaktadır.

WhatsApp chat
Hızlı Arama